Przytyk - będzie jasno i tanio! Cała gmina zabłyśnie oprawami LED

Artykuł pochodzi ze strony www.rekord24.pl

Wójt Gminy Przytyk, Dariusz Wołczyński podpisał umowę na wykonanie usługi oświetleniowej o podwyższonym standardzie. Gmina poprzez wcześniej wykonany audyt, obliczenia fotometryczne i projekt wykonawczy, precyzyjnie określiła parametry, jakich oczekuje w ramach usługi oświetleniowej

Wykonawca wyłoniony w przetargu nieograniczonym, radomska firma Eltast, zobowiązany jest do przeprowadzenia adaptacji systemu oświetlenia w celu świadczenia usługi, która zapewni nie tylko określone w audycie parametry światła, ale także sięgające blisko 75% oszczędności energii elektrycznej oraz redukcję emisji CO2 o ponad 600 ton rocznie. Całkowite koszty adaptacji systemu oświetleniowego zrealizowanej w terminie trzech miesięcy, sfinansuje wykonawca, który następnie przez kolejne 45 miesięcy będzie wystawiał faktury za świadczenie usługi oświetleniowej.

Dariusz Wołczyński, Wójt Gminy Przytyk: „Zdecydowaliśmy, aby adaptacja systemu oświetlenia na terenie naszej gminy spełniała najwyższe europejskie standardy. Dlatego na ulicach i drogach zainstalowane zostaną oprawy LED firmy Philips Lighting z pełną elektroniką i sterowaniem. Według mojej wiedzy będzie to największy tego typu projekt oświetlenia LED w Polsce”.

Stefan Tatarek, prezes Firmy Eltast: „Adaptacja oświetlenia na terenie gminy Przytyk uwzględnia wszystkie wymagania określone w normach i dyrektywach unijnych. Szczególnie przy stosowaniu opraw LED bardzo ważne jest, aby przy okazji instalacji urządzeń przypadkowych importerów czy producentów nie stworzyć zagrożenia zanieczyszczeniem przestrzeni światłem czy zagrożenia fotobiologicznego. Dlatego jestem bardzo zadowolony, że radomska firma będzie uczestniczyć w najbardziej innowacyjnym, zarówno pod względem
skali jak i rozwiązań, projekcie LED”.

Prace rozpoczną się w drugiej połowie sierpnia, aby w listopadzie gmina Przytyk lśniła już pełnym, jasnym i tanim ledowym światłem. 

Artykuł z portalu www.rekord24.pl