Miasto i Gmina Krapkowice - ekspresowa modernizacja oświetlenia ulicznego zrealizowana!

Sukcesem firmy Centrum Zaopatrzenia Energetyki Eltast sp. z o.o. Radom zakończyła się realizacja zadania: „ Dostawa materiałów na przebudowę oświetlenia drogowego w Gminie Krapkowice wraz z ich wymianą na istniejących konstrukcjach wsporczych i dobudową na istniejącej sieci ”. Jak już wspominaliśmy, Spółka Eltast w przeszłości wielokrotnie współpracowała z Tauron Dystrybucja w realizacji projektów modernizacji oświetlenia drogowego, instalując na sieciach aktualnie należących do Tauron ponad 25 tysięcy opraw ulicznych

Jedna z dużych ekspresowych realizacji, to wymiana ponad 6000 sztuk opraw w listopadzie i grudniu

 

Tym razem projekt był znacznie mniejszy, ale biorąc pod uwagę wszystkie uwarunkowania i bardzo krótki czas, zapowiadała się kolejna ekspresowa realizacja. Przypomnijmy, umowa została podpisana 21.10.2016 roku a zakończenie prac przewidziano na 16.12.2016. Jednak ze względu na harmonogram dostaw opraw oświetleniowych LED i konieczność bardzo pracochłonnej adaptacji master planu dla potrzeb realizacji, prace mogły się rozpocząć dopiero 1 grudnia 2016 roku.

 

 

Brygady montażowe bardzo pracowicie wykorzystały ten czas i dzięki temu okazało się, że 15 dni wystarczyło, aby pomimo zmiennej grudniowej pogody, na słupach miasta i gminy Krapkowice pojawiło się ponad 1500 opraw LED Philips i ponad 100 opraw Italo LED dostarczonych przez Technolight Częstochowa.

 

Całość prac została wykonana w technologii prac pod napięciem, co przy tej porze roku obarczone było dużym ryzykiem i stanowiło dla firmy Eltast ogromne dodatkowe wyzwanie.
Ostatecznie przed Świętami ulice i drogi Krapkowic rozświetliło światło z nowoczesnych opraw LED.

 

Przy tej okazji ogromne podziękowania należą się dla szefa i pracowników Posterunku Energetycznego Tauron Dystrybucja w Krapkowicach za bardzo dobrą współpracę, a także dla pracowników Rejonu Strzelce Opolskie za pomoc przy kompletowaniu dokumentacji do tej realizacji.