Wleń - modernizacja oświetlenia ulicznego - finansowanie inwestycji

Jak już wcześniej podawaliśmy (czytaj) w przetargu nieograniczonym ogłoszonym przez miasto i gminę Wleń jako najkorzystniejszą wybrano ofertę Centrum Zaopatrzenia Energetyki Eltast Radom 

Przedmiotem tego przetargu jest kompleksowa modernizacja całego systemu oświetlenia ulicznego gminy Wleń, polegająca na wymianie wyeksploatowanych opraw rtęciowych i sodowych na energooszczędne, nowoczesne oprawy LED.


Zadaniem wybranego wykonawcy jest także sfinansowanie w 100% tej modernizacji, którą gmina będzie spłacać z uzyskanych oszczędności za energię elektryczną.

 

W II połowie stycznia firma Eltast przystąpiła do realizacji tego projektu, który przyszło jej realizować w ekstremalnie trudnych warunkach. Wcześniejsze opady śniegu oraz występujące w tym czasie mrozy, dochodzące do - 20 stopni nie przeszkodziły brygadom firmy Eltast w sprawnej realizacji zadania. W efekcie tego, już w czwartek (26.01.2017) cała gmina Wleń została efektownie oświetlona oprawami LED. W rynku, w centralnej części miasta, dotychczasowe kule zastąpiły stylowe oprawy LED. 

 

Trwają jeszcze prace projektowe, w wyniku których zostanie zmodernizowane oświetlenie na terenie dwóch miejscowości: Klecza oraz Strzyżowiec.

 

Trzeba podkreślić, że efektem tej modernizacji oświetlenia będą nie tylko wymierne korzyści finansowe w postaci oszczędności, ale zostanie osiągnięty bardzo znaczący efekt ekologiczny w postaci ograniczenia emisji CO2. Dzięki wymianie opraw oświetleniowych nastąpiła także zdecydowana poprawa jakości oświetlenia, co przyczyni się bezpośrednio do podniesienia bezpieczeństwa i komfortu mieszkańców.

 

 

Wszystkie materiały elektryczne i modernizacji oświetlenia gminy Wleń oraz obsługę logistyczną inwestycji zapewniła Hurtownia Elektryczna Eltast Radom.